W
terminie od 24 października do 30
listopada 2022 r. odbędą się wybory
Społecznej Inspekcji Pracy w poszczególnych
okręgach wyborczych w ArcelorMittal
Poland S. A. na kadencję 2023 - 2026.
Termin wyborów Zakładowego Społecznego
Inspektora Pracy dąbrowskiego oddziału
AMP wyznaczono do dnia 10 grudnia 2022 r.
W dąbrowskim oddziale AMP powołanych
zostanie 30-tu Społecznych Inspektorów
Pracy w poszczególnych okręgach
wyborczych, z których z kolei wybrany
zostanie Zakładowy SIP. Solidarność w
każdym z okręgów wytypowała kandydatów
na SIP, którzy - po wyborze przez załogę
mają podjąć pracę na rzecz pracowników:
Okręg Wyborczy nr 1 Zakład Wielkie
Piece złożony z 4 podokręgów:
. podokręg nr 1/1 - baza,
wsad, aglomerownia, spiekalnia -
technolodzy - kandydat Adam
Strzeszkowski;
. podokręg nr 1/2 - baza, wsad,
aglomerownia, spiekalnia - Utrzymanie
Ruchu - kandydat Dariusz Szypczyński;
. podokręg nr 1/3 - Wielkie Piece,
namiarownia - technolodzy oraz pozostałe
jednostki organizacyjne podległe pod
Dyrektora Zakładu - kandydat Paweł
Dylowski;
. podokręg nr 1/4 - Wielkie Piece,
namiarownia - Utrzymanie Ruchu -
kandydat Adam Jurek.
Okręg Wyborczy nr 2 Zakład
Stalownia złożony z 4 podokręgów:
. podokręg nr 2/1 -
wapnialnia - kandydat Marian
Kowalik;
. podokręg nr 2/2 - COS, wykańczalnia
- kandydat Paweł Pela;
. podokręg nr 2/3 - konwertory, wsad,
obróbka poza piecowa, kadzie oraz
pozostałe jednostki organizacyjne podległe
pod Dyrektora Zakładu - kandydat Marcin
Walczak;
. podokręg nr 2/4 - Utrzymanie Ruchu -
kandydat Waldemar Sikora.
Okręg Wyborczy nr 3 Zakład
Walcowni DWD złożony z 8 podokręgów:
. podokręg nr 3/1 - piece
pokroczne oraz pozostałe jednostki
organizacyjne podległe pod Dyrektora Zakładu
- kandydat Jacek Jankowiak;
. podokręg nr 3/2 - ciąg walcowniczy
DWDL-3 (linia M1) - kandydat Krzysztof
Kozłowski;
. podokręg nr 3/3 - ciąg walcowniczy
DWDL - 4 (linia M2) - kandydat Jacek
Bruzda;
. podokręg nr 3/4 - wykańczalnia
kształtowników DWDL-6 - kandydat Mariusz
Hutniczak;
. podokręg nr 3/5 - wykańczalnia szyn
DWDL-5 - kandydat Mariusz
Pietruszka;
. podokręg nr 3/6 - wykańczalnia
grodzic i giętarnia DWDL-7 - kandydat Łukasz
Urantówka;
. podokręg nr 3/7 - utrzymanie ruchu
mechanicznego i elektrycznego (linia M1)
- kandydat Tomasz Foltynowicz;
. podokręg nr 3/8- utrzymanie ruchu
mechanicznego i elektrycznego (linia M2)
- kandydat - Zbigniew Bigaj;
Okręg Wyborczy nr 4 Zakład
Energetyczny PED złożony z 2 podokręgów:
. podokręg nr 4/1 - dział
elektryczny - kandydat Dariusz
Porada;
. podokręg nr 4/2 - dział
energetyczny, ratownictwo gazowe oraz
pozostałe jednostki organizacyjne podległe
pod Dyrektora Zakładu - kandydat Wojciech
Kancelarczyk.
Okręg Wyborczy nr 5
Centralne Utrzymanie Ruchu - BU złożony
z 5 podokręgów:
. podokręg nr 5/1 -
BU31 serwis suwnic - kandydat Janusz
Woźniak;
. podokręg nr 5/2 - BU41 serwis
AKPIA, WAG i klimatyzacje - kandydat Piotr
Baran;
. podokręg nr 5/3 - BU51 gospodarka
magazynowa - kandydat Janusz Dudała;
. podokręg nr 5/4 - BU61 remonty
mechaniczne maszyn i urządzeń -
kandydat Zdzisław Sobieraj;
. podokręg nr 5/5 - BU2 diagnostyka
maszyn i urządzeń oraz pozostałe
jednostki organizacyjne podległe pod
Dyrektora Zakładu - kandydat Michał
Rencicki.
Okręg Wyborczy nr 6 Biuro
Jakości i Rozwoju Produktów złożony z
dwóch podokręgów:
. podokręg nr 6/1 -
laboratorium chemiczne oraz zarządzanie
jakością, Zakład Wielkie Piece i
Stalownia - kandydat Jarosław
Czworowski;
. podokręg nr 6/2 - laboratorium badań
mechanicznych oraz pozostałe jednostki
organizacyjne podległe pod Dyrektora Zakładu
- kandydat Romuald Kuliński.
Okręg Wyborczy nr 7 Wydział
Gospodarki Walcami złożony z 1 podokręgu:
. podokręg nr 7/1 -
gospodarka walcami - kandydat Andrzej
Lech.
Okręg Wyborczy nr 8 Biura i
jednostki organizacyjne Administracji złożony
z 4 podokręgów:
. podokręg nr 8/1 - GM,
Automatyka, Informatyka przemysłowa i
modele - kandydat Jacek Bil;
. podokręg nr 8/2 - Straż Pożarna -
kandydat Wojciech Trepka;
. podokręg nr 8/3 - Biuro Ochrony
Bramy - kandydat Renata Tomczyk;
. podokręg nr 8/4 - pozostałe
jednostki organizacyjne Administracji -
kandydat Mariusz Mazur.
W celu
przeprowadzenia wyborów SIP w AMP oddział
Dąbrowa Górnicza OrganizacjeZwiązkowe
powołały Komisję Wyborczą w składzie:
Mirosław Nowak - Przewodniczący
Adam Wdowiak - Zastępca Przewodniczącego
Piotr Dylowski - Zastępca Przewodniczącego
Robert Dębiec - Członek Komisji
Marusz Janus - Członek Komisji
Halina Giemza - Członek Komisji
Henryk Śliwa - Członek Komisji
Kazimierz Gąsior - Członek Komisji
Marek Karoń - Członek Komisji
|