Nowy program ubezpieczeniowy w AMP

- Deklaracja przystąpienia do grupowego ubezpieczenia w PZU

Od 1 marca 2022 r. w ArcelorMittal Poland S.A. zacznie obowiązywać nowy program ubezpieczeniowy przygotowany przez PZU Życie SA. Program obejmuje zdarzenia związane ze zdrowiem i życiem pracownika oraz członków jego rodziny.

W ramach zmian oferty ubezpieczeniowej konieczne będzie zawarcie nowej umowy z PZU Życie S.A. Pamiętać przy tym należy, iż zmianie ulega program ubezpieczeniowy, ale Opieka Medyczna pozostaje bez zmian

Jak podkreśla PZU największe zalety nowego programu to m.in.:

ochrona ubezpieczeniowa przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, w kraju i za granicą,
- możliwość ubezpieczenia na tych samych warunkach członka rodziny - małżonka, partnera życiowego i pełnoletniego dziecka,
- rozszerzona definicja małżonka o partnera życiowego,
- brak karencji dla pracowników i ich małżonków lub partnerów życiowych i pełnoletnich dzieci, którzy przystąpią do ubezpieczenia od 1 marca, 1 kwietnia lub 1 maja 2022 r.,
- skrócony minimalny czas pobytu w szpitalu - świadczenie zostanie wypłacone już za 3 dni pobytu spowodowanego chorobą lub za 1 dzień w przypadku pobytu spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem,
- wypłata świadczenia za zgon dziecka bez względu na jego wiek,
- szeroki zakres ubezpieczenia na wypadek ciężkiej choroby ubezpieczonego oraz jego małżonka,
- szeroki zakres ubezpieczenia na wypadek operacji chirurgicznych, określony w Wykazie - Załączniku do Ogólnych Warunków Ubezpieczenia,
- elastyczna oferta - 4 warianty pakietów podstawowych z możliwością rozszerzenia o pakiety: DZIECKO, WYPADKOWY oraz ONKOLOGICZNY. W Pakiecie Dziecko w ramach jednej składki ochroną objęte są wszystkie dzieci do 18. roku życia, a jeśli się uczą - do 25 r. ż.,
- bezpłatne uczestnictwo w Klubie PZU Pomoc w Życiu - możliwość skorzystania z promocji i rabatów na produkty partnerów,
- dodatkowa zniżka w wysokości 10% na ubezpieczenia majątkowe i komunikacyjne w PZU SA dla członków Klubu PZU Pomoc w Życiu.

Aby przystąpić do ubezpieczenia, należy wypełnić deklarację przystąpienia i złożyć ją w miejscu wskazanym przez pracodawcę do 25. dnia miesiąca, który poprzedza miesiąc rozpoczęcia ochrony. Deklaracje są dostępne w wydziałach i na naszej stronie internetowej.

- Deklaracja przystąpienia do grupowego ubezpieczenia w PZU

Do ubezpieczenia można też przystąpić online: wypełnij formularz danych osobowych: https://amp-ubezpieczenie2022.pzu.pl

Jeżeli nie masz jeszcze konta MojePZU, to na podany przez Ciebie adres mailowy PZU prześle maila z zaproszeniem do założenia konta. Załóż konto postępując zgodnie z informacjami zawartymi w mailu. Następnie zaloguj się na założone konto, zapoznaj się z ofertą i wypełnij zamieszczoną deklarację. Wyślij elektronicznie.

Jeżeli masz konto mojepzu, również otrzymasz maila. Zaloguj się na swoje konto, zapoznaj się z ofertą i wypełnij zamieszczoną deklarację. Wyślij elektronicznie.

Wszystkie sprawy związane z ubezpieczeniem będzie można załatwić online - w serwisie mojePZU. Wystarczy wejść na stronę moje.pzu.pl i założyć swoje konto.

Szczegółowych informacji udzielą Państwu: CBS Grupa Ubezpieczeniowa Sp. z o.o. - budynek Unitechu tel. 32 794 59 96;

specjalna infolinia dla pracowników AMP tel.: 22 735 39 39; infolinia w zakresie mojePZU tel.: 22 566 50 07, wew. 5-1.

Dyżury przedstawicieli PZU Życie, podczas których będą Państwo mogli przystąpić do nowego Programu ubezpieczeniowego oraz uzyskać niezbędne informacje na jego temat, odbędą się:

Oddział Dąbrowa Górnicza (pokój obok koordynatorów kadrowych)

10 lutego (godz. 12.00 - 16.00),
15 lutego (godz. 12.00 - 16.00)
17 lutego (godz. 12.00 - 16.00)

Oddział Huta Królewska Chorzów (budynek dyrekcji, parter, pok. nr 2)

7 lutego (godz. 12.00 - 15.00),
9 lutego (godz. 12.00 - 15.00)
15 lutego (godz. 12.00 - 15.00)
22 lutego (godz. 12.00 - 15.00)

Oddział Świętochłowice (budynek dyrekcji, parter, pok. nr 10)

9 lutego (godz. 12.00 - 15.00),
10 lutego (godz. 12.00 - 15.00)
16 lutego (godz. 12.00 - 15.00)
23 lutego (godz. 12.00 - 15.00)

Oddział w Krakowie (budynek LTT, parter, pok. nr 27)

10 lutego (godz. 12.00 - 15.00),
15 lutego (godz. 12.00 - 15.00)
18 lutego (godz. 12.00 - 15.00)

Spotkania z przedstawicielami PZU będą się odbywać z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.